wtorek, 6 września 2016

Pracuj dla chwały narodu. "The Tomorrow Children" wchodzi do gry

"Symulator PRL" jak to ładnie nazwała redakcja Gry-online.plPrzyszłość.
Świat, który został zniszczony w wyniku sowieckich eksperymentów próbuje odrodzić się na nowo. Twoim zadaniem jest praca w służbie narodu i ku jego chwale. Tylko pożyteczni obywatele mogą przyczynić się do sukcesu państwa.

Trochę podkoloryzowałam, ale mniej więcej tak prezentuje się "The Tomorrow Children", dziecko studia Q-Games, która dziś wchodzi do sprzedaży.

"The Tomorrow Children" to gra sandboksowa, czyli inaczej gra z otwartym światem. Możemy przemierzać wirtualny świat w dowolnym kierunku w celu zebrania surowców. Do naszych zadań należy również obrona miasta przed dziwnymi stworami (np. latającymi płaszczkami) oraz budowanie pożytecznych urządzeń i obiektów. Istotnym elementem jest również konieczność wytwarzania prądu dla miasta - gdy go zabraknie, wszystkie sklepy przestaną funkcjonować.

Dlaczego gra została pieszczotliwie nazwana "symulatorem PRL"? A no dlatego, że pewne elementy budzą bardzo bliskie skojarzenia z ówczesnym systemem. Począwszy od tego, że w grze wszyscy bohaterowie mówią po rosyjsku, poprzez obiekty graficzne i niekończących się kolejkach kończąc. Osobiście uważam kolejki za jeden z najbardziej intrygujących rozwiązań w grze. Aby stworzyć jakieś urządzenie lub z niego skorzystać musimy odczekać swoje. Dlaczego? W trakcie rozgrywki możemy spotkać i zobaczyć innych graczy. Jeżeli ktoś z nich zajmie miejsce przy dystrybutorze musimy zaczekać aż odejdzie.
Ciekawe, czy takie rozwiązanie nauczy graczy cierpliwości ;)

źródło: gry-online.pl

"The Tomorrow Children" nie jest pozbawiona celu. Naszym zadaniem jest zbieranie matrioszek, w których przechowywane jest DNA ludzi sprzed kataklizmu. Dzięki temu sprowadzamy do miasta nowych mieszkańców. Ku chwale ojczyzny oczywiście.

Rozrywkę wyróżnia słodko-gorzka grafika, która mimo pozornego cukierkowatego wyglądu budzi niepokój.

"The Tomorrow Children" jest dostępna w sklepie PlayStation. W przyszłości będzie istniała możliwość pobrania gry bezpłatnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz